Ing. Vojtěch Vopařil

Narodil jsem se v roce 1989 v Berouně, kde s malou přestávkou téměř celý život žiji. Po dokončení středoškolského studia na berounském gymnáziu jsem vystudoval bakalářský a následně magisterský program Informatika se zaměřením na vývoj softwaru. Od roku 2018 pracuji jako programátor pro zdravotnický holding AKESO, který zahrnuje mimo jiné i berounskou a hořovickou nemocnici.

O politiku jsem se začal zajímat na konci středoškolského studia, v roce 2008, kdy jsem se zhlédl v myšlence občanské participace na politickém dění a vytvořil regionální komunitní internetový portál s názvem Pod Dědem. Ten se mi však pro nedostatek času nepodařilo více zpropagovat. V roce 2009 mě pak jako liberálně smýšlejícího člověka oslovily tehdejší myšlenky nově vzniklé České pirátské strany, kterou jsem aktivně podporoval, až jsem se v roce 2013 stal i jejím členem a kandidoval za ni v krajských a sněmovních volbách. S Piráty jsem se z důvodu jejich ideologického posunu rozešel před loňskými volbami.

Jelikož mě však politika dále zajímá, rozhodl jsem se kandidovat v letošních komunálních volbách. Vybral jsem si kandidátku Lepšího Berouna, protože ač město v mnoha ohledech vzkvétá, jsou zde oblasti, kde cítím potřebu výrazné změny, kterou si slibuji od nových tváří, případně včetně mé účasti. Měl-li bych zvolit tři plus jednu prioritu, tou první je změna v komunikaci radnice s občany, kterou považuji dlouhodobě za velmi nedostatečnou. Zásadním problémem v Berouně je pak doprava, kde je nutné po vzoru Králova Dvora co nejdříve reálně započít výstavbu jižního obchvatu. A vzhledem k dnešní turbulentní době bude v následujících letech o to více potřeba efektivně pracovat s finančními prostředky města a zároveň umírněně zatěžovat občany a podnikatele daněmi a poplatky. Čtvrtá oblast je lokální, ale to neznamená, že méně důležitá – rád bych, aby město více rozvíjelo a investovalo do svých okrajových částí.