Jiří Míka

lídr kandidátky, hostinský

Je mi 54 let, rozvedený, otec pěti dětí, se zálibou v přírodě, houbaření, tenisu nebo hraní pokeru. Jsem rodilý Berouňák a i proto jsem se pustil do zápasu o lepší Beroun.

Už jednadvacet let provozuji rodinný podnik, hospodu Formanka “Hvězda” na Sídlišti. Díky tomu znám z vlastní zkušenosti problémy malých podnikatelů, vím jak na ně dopadají různé regulace a nařízení. V Berouně jsou to vyhlášky o povinné zavírací době, regulace zahrádek nebo omezování venkovní reklamy.

Jsem předkladatelem petice za zmírnění protikuřáckého zákona, s nímž jsem se dostal i na půdu Parlamentu ČR. Tento boj mi pomohl pochopit, že politici myslí na lidi až na posledním místě. A v komunální politice je to stejné. To je potřeba změnit. Boj za svobodu podnikání se musí vést na všech úrovních politiky.

Protože podnikám na Sídlišti, vidím na vlastní oči, stejně jako jeho obyvatelé, jak dlouhodobě zanedbaná čtvrť to je. Ať už jde o stav silnic a chodníků, nebo o žalostný stav placu před Hvězdou, o naše nejošklivější koupaliště na světě, nebo o nedostatek parkovacích míst. Je tady na každém kroku vidět, že zatímco radnice zvelebovala centrum města, na Sídliště se zapomnělo. Je načase začít tento dluh napravovat, a i na to se chci jako váš zastupitel zaměřit. Lepší Beroun znamená i lepší Sídliště.