Luboš Zálom

Jsem berounským rodákem, je mi 37 let, živím se jako web developer a programátor. V Berouně žiji celý svůj život a vidím změny, které se tady za celou tu dobu udály. Mnohé k lepšímu. Ale vidím mnoho věcí, které by se měly zlepšit – i proto kandiduji za sdružení Lepší Beroun.

Jsem členem Strany svobodných občanů, působím nyní jako předseda středočeského krajského sdružení. Byl jsem krajským lídrem ve volbách 2016 i v loňských parlamentních. Během krajských kampaní jsem strávil spoustu času hovory s voliči po celém Středočeském kraji, a pokud bych měl najít jednoho společného jmenovatele těchto hovorů, je jím naprostá ztráta důvěry občanů v politiku. Volby nic nezmění, politikům na občanech nezáleží, stát nás dusí a bude dusit – tak smýšlejí naši občané, rezignovaní, demoralizovaní současnou politikou. Věřím, že pokud má nastat nějaká změna, musí jít odspodu – od občanů, a tam, kde mají politici k občanům nejblíže, tedy na komunální úrovni. Pokud bude důvěra mezi občanem a politikem znovu nastolena na komunální úrovni, je naděje, že tato důvěra proroste do vyšších pater politiky.

Stejně jako na politice celostátní, i na místní politice mi vadí necitelné, zbytečné a obtěžující zásahy do života lidí, škodlivé regulace, neospravedlnitelné daně a poplatky, arogance moci. Je to problém i u nás v Berouně. Přeji si město, kde se bude lidem volně dýchat, kde podnikatelé nebudou obtěžováni zbytečnými regulacemi, a kde úředníci budou opravdu sloužit občanům (kteří si je vlastně platí). Přeji si město, kde bude fungovat městská policie jako garant bezpečnosti a pořádku. A přeji si lepší radnici, která nebude uzavřená občanům a jejich připomínkám.