Luboš Zálom

Jsem berounským rodákem, je mi 41 let, živím se jako web developer a programátor na volné noze. V Berouně žiji celý svůj život a vidím změny, které se tady za celou tu dobu udály. Mnohé k lepšímu. Ale vidím mnoho věcí, které by se měly zlepšit. Před čtyřmi lety jsem byl zvolen do berounského zastupitelstva. Dnes znovu po čtyřech kandiduji, samozřejmě opět za sdružení Lepší Beroun.

Jsem členem Svobodných, působím nyní jako místopředseda. Se Svobodnými jsem zažil několik volebních kampaní, během nichž jsem strávil spoustu času hovory s voliči po celém Středočeském kraji, a pokud bych měl najít jednoho společného jmenovatele těchto hovorů, je jím naprostá ztráta důvěry občanů v politiku. Volby nic nezmění, politikům na občanech nezáleží, stát nás dusí a bude dusit – tak smýšlejí naši občané, rezignovaní, demoralizovaní současnou politikou. Věřím, že pokud má nastat nějaká změna, musí jít odspodu – od občanů, a tam, kde mají politici k občanům nejblíže, tedy na komunální úrovni. Pokud bude důvěra mezi občanem a politikem znovu nastolena na komunální úrovni, je naděje, že tato důvěra proroste do vyšších pater politiky.

Stejně jako na politice celostátní, i na místní politice mi vadí necitelné, zbytečné a obtěžující zásahy do života lidí, škodlivé regulace, neospravedlnitelné daně a poplatky, arogance moci. Je to problém i u nás v Berouně. Přeji si město, kde se bude lidem volně dýchat, kde podnikatelé nebudou obtěžováni zbytečnými regulacemi, a kde úředníci budou opravdu sloužit občanům (kteří si je vlastně platí). Přeji si město, kde bude fungovat městská policie jako garant bezpečnosti a pořádku. A přeji si lepší radnici, která nebude uzavřená občanům a jejich připomínkám.