Richard Špaček

První seznámení s Berounem bylo v porodnici, pak u zápisu ještě v té původní krásné budově Jungmannovy školy a od 1. třídy nastálo berounský patriot. Od konce vojny pak stálý zapisovatel berounských dějin, v čemž mě notně inspiroval pan R. Kadeřábek (1925-2020), už tehdy chodící kronika města, s kterým jsem se zcela náhodou v den jeho odchodu do penze (1985) seznámil. A bohatý archiv též díky jemu utěšeně narůstal. Pár dní před jeho odchodem na věčnost (24. 11 2020) jsem, už seznámen s tím jak se jeho životní pouť uzavírá, založil facebookové stránky „Zmizelý Beroun.“

Identifikace občana s jeho městem je s jedním prvků jak město úspěšně rozvíjet, pochopit a seznámit se s tím, jak úspěšní byli (či nikoliv) naši předci konšelé. O to se zde snažím.

Pokud to situace na hřišti vůbec umožní rád si ještě zahraji soutěžně fotbálek, pro další emoce šipky, ale nejstarším souputníkem v zálibách jest kytara, mikrofon a rock music vůbec.

V případě úspěchu ve volbách bych se rád zaměřil na co nejlepší možné řešení dopravní infrastruktury ve městě, kde už prostě účastník silničního provozu trpí více, než před existencí D5.

Přeji úspěšnou ruku s volebním lístkem všem Berouňákům.