Deklarace nezávislosti berounských hospodských

My, berounští podnikatelé v pohostinství, provozovatelé hospod a restaurací, majitelé barů či hudebních klubů, se obracíme na vás, na berounské voliče, kteří 23. a 24. září rozhodnou, kudy se bude naše město ubírat další čtyři roky.

Již několik let funguje v našem městě vyhláška, která reguluje provozní dobu hospod, restaurací a barů. Tato vyhláška omezila možnosti, jak v tomto oboru v Berouně podnikat. Omezila i nabídku pro zákazníky. Mnozí lidé právem poukazují na to, že město nežije a lidé se jezdí raději bavit do Prahy.

Vyhlášku považujeme za diskriminační. Útočí na specifika našeho oboru podnikání, zatímco jiné obory podobnými vyhláškami postiženy nejsou. Třebaže byla regulace provozní doby během let upravena, stále trváme na tom, že město nemá do podnikání tímto způsobem zasahovat. Tvrdit, že tato vyhláška slouží zachování nočního klidu, pokládáme za falešnou záminku. Pořádek ve městě má hlídat městská policie. Odpovědnost nelze klást na podnikatele. Nespravedlivou regulaci je potřeba bez náhrady zrušit!

Nechceme nic než svobodně podnikat a poskytovat ty nejlepší možné služby našim zákazníkům. To nám však není plně umožněno. Proto v letošních volbách kandidujeme v rámci sdružení LEPŠÍ BEROUN, a voláme i další berounské majitele hospod, restaurací a barů, aby nám dali svoji podporu a hlas.

 

Jiří Míka (Formanka Hvězda)
Ondřej Lípa (Bar Kobra)
Dagmar Žáková (Retro bar U Madly)
Miroslav Nejepsa (Restaurace U Kropáčů)
Martin Hruška (Rock Club Prdel)

(pořadí dle umístění na kandidátce)